След силното представяне срещу Ливърпул, сега „орлите" измъчиха максимално не кой да е, а европейския клубен шампион Реал Мадрид. В крайна сметка „кралете" успяха да спечелят с 2:1, но изобщо не би било преувеличено да се каже, че българите заслужаваха поне точка.

Испанците, които явно бяха подценили родния представител, можеха и да си тръгнат със загуба, ако не бе и шотландският рефер Томсън. Островитянинът даде две дузпи за гостите, втората от които бе абсолютно измислена.  В същото време арбитърът подпираше леко испанците през почти цялото време.

Българите поведоха още в 7-ата минута след гол на Марселиньо. Гостите секунди по-късно получиха справедлива дузпа след фаул на Минев срещу Чичарито. Суперзвездата Роналдо застана зад топката, но Владо Стоянов демонстрира за пореден път, че е майстор на дузпите, спасявайки удара на португалеца.

В 14-ата минута Роналдо все пак се разписа, но реферът вдигна флага за засада. На повторенията обаче ясно се видя, че такава просто няма и попадението е трябвало да бъде признато.

Грешката обаче бе „поправена" от главния рефер 10 минути по-късно, когато шотландецът Томсън даде несъществуваща дузпа за испанците.  Роналдо падна артистично след като се докосна до Моци и арбитърът посочи бялата точка. Кристиано отново изпълни и този път не сбърка, макар че Стоянов отново бе близо до топката.

Четвърт час преди края „белият балет" успя да стигне до пълния обрат. Марсело напредна и центрира отляво, Бензема се пребори с Александров и подложи крак, пращайки топката във вратата на Стоянов за 1:2.

В крайна сметка Реал си тръгва с трите точки, макар че изходът на мача можеше да е друг.