Затвор и отнемане на лекарските права завинаги, поиска майката на 4-годишната Гери, която почина след операция по вадене на сливиците в ИСУЛ.

Близките на детето организираха протест пред сградата на болницата не само заради случилото се, а изобщо заради царящият според тях хаoс в здравната система.

Около 30-ина близки, приятели и хора, които също са пострадали от поведението на д-р Михаил Маджунов, оперирал Гери, бяха пред ИСУЛ.

Майката на Гери Анна Илиева беше категорична, че е направила за дъщеря си всичко, което зависи от нея: „Вината не е моя."

Отнеха правата на д-р Маджунов за една година.
Още...

Според опечалената майка като цяло има много грешки в системата на здравеопазването и са необходими сериозни реформи и спазване на клиничните пътеки, за да не се допускат подобни трагедии занапред.

Стана ясно, че срещу лекаря има и други подадени жалби. Една от тях е подадена преди 6 години от родителите на 2-месечно бебе, лекувано от Маджунов. Според родителите поведението на доктора е било недопустимо.

Майката на момичето обясни, че детето й е постъпило в болницата на 2 месеца, а в документацията било записано, че то е на 2 години.

Д-р Маджунов постави диагноза - тумор. А тя имаше само гной в лимфите след прекарана варицела", обясни майката на бебето и запита: „Представяте ли си как се почувствах, когато ми каза че детето ми има тумор?"

Все пак малката била оперирана от въпросния лекар и се оказало, че наистина има само гной в лимфите.

Родителите допълниха, че през цялото време лекарят се е държал отвратително, грубо и недопустимо. Те били принудени да потърсят помощта на друг специалист. До момента няма развитие по подадената от тях жалба.

Пред болницата беше и друга майка, чието дете е пострадало от д-р Маджунов. Тя обясни, че той е спукал тъпанчетата на сина й и също се е държал недопустимо. Жената също е потърсила помощта на друг лекар

Своята позиция за случая даде и директорът на болницата д-р Бойко Коруков. „Не бих желал никога повече това да се случва", заяви той и поднесе съболезнования от името на цялата болница.

Той изтъкна, че целият персонал на лечебното заведение изживява тази трагедия: „И ние сме хора, и ние не сме безгрешни."

По думите му за последните 50 години в отделението са прегледани 50 хиляди деца, но това е първият случай, който завършва така. Той добави, че процентът на подобни трагедии в световен мащаб е далеч по-висок, отколкото в България. „Ако ме бяха попитали каква е болницата преди това да се случи, щях да кажа, че тя е на над световно равнище", изтъкна шефът на болницата.

Въпреки това д-р Коруков призна, че срещу лекуващия лекар на Гери Маджунов има подадени две жалби - писмена и устна. Едната е била за финансови злоупотреби, а другата - от родители на дете, според които медикът се е държал изключително грубо.

Коруков каза още, че от днес клиниката по УНГ има нов началник - доц. Иван Ценев. До три дни той трябва да излезе с предложение за преструктуриране на клиниката и персонални промени.

Коруков се въздържа от отговор на въпрос какво наказание трябва да получи д-р Маджунов, като посочи, че отговорните институции ще се произнесат по въпроса.